24 тиждень вагітності

Закінчується шостий місяць вагітності. Ваш малюк вже здорово підріс: його зріст сягає 30 см, вага — 600 г. У животику до цього часу досить тісно, і він не може виконувати акробатичні трюки, як раніше. Але активність плоду не падає. Більш того, виробляється режим сну і неспання. Природно, велику частину часу доби дитина спить. І вчені встановили навіть, що він бачить сни! Вже зараз його сон складається з двох фаз — швидкого й повільного сну, як у дорослого.

Організм майбутньої дитини наближається до досконалості. Всі органи і системи активно працюють. І навіть дихальна, хоча малюк в воді, звичайно ж, не дихає. Повністю сформувалося бронхіальне дерево. На 24 тижні легкі покриваються спеціальною плівкою з сурфактанту, який буде запобігати їх пересихання під час вдихів.

До кінця 6 місяця вагітності починають функціонувати потові і сальні залози. Продовжує розвиватися головний мозок: на 24 тижні вагітності оформлюються борозенки і звивини.

Личко майбутнього дитинчати вже знайшло характерні риси, які не будуть змінюватися до самих пологів: він вже зараз виглядає таким, яким ви його вперше побачите.

Дуже важливо, щоб мама дотримувалася здорового способу життя та оптимального режиму дня. Від цього багато в чому залежить здоров'я і самопочуття крихти, а також розвиток таких важливих систем, як логічний і мозку.

Щоб полегшити власне стан, постарайтеся уникати тривалого знаходження на ногах. При будь-якій можливості лягайте і піднімайте ноги вище рівня серця або хоча б просто пишіть на узвишшя. Контролюйте споживання рідини і стежте за збільшеннями в вазі.

Ви вже досить кругленька і дихати стає все важче. Можуть докучати запори, печії, набряки, судоми та інші неприємності.

Також до кінця 6 місяця вагітності багато жінок відчувають помилкові сутички, так звані перейми «Брекстона-Гікса». Вони не представляють ніякої небезпеки і навіть навпаки — корисні: матка вчиться скорочуватися і розслаблятися, що дуже знадобиться їй у пологах. Якщо ви відчули переймоподібний напад, приляжте на півгодинки і відпочиньте. Але якщо після цього перейми тривають, та ще й з певною періодичністю і до них приєднуються інші симптоми, негайно викликайте швидку!

Для 24 тижня вагітності характерна швидка стомлюваність. Далі буде тільки важче в цьому сенсі, так що привчите себе улаштовувати протягом дня короткі перерви для відпочинку.

Не забувайте про сімейний відпочинок та спільному проведенні часу. Деякі вчені стверджують, що на 24 тижні вагітності плід здатний розрізняти мамин і татів голос. Так що не просто як можна більше спілкуйтеся з малюком, але і активно долучаються до цієї справи майбутнього батька.

Автор — Олена Кичак