Болить голова при вагітності

Щастя материнства деколи може дещо захмарюватися серйозними головними болями. Мігрень — досить поширене захворювання у жінок, які чекають малюка. Цікавий факт — головні болі можуть виникати навіть у тому випадку, якщо ви до вагітності ніколи цього не відчували.

Чому з'являється головний біль? Причиною цьому може бути прояв захворювань головного мозку або інших хвороб — судинної дистонії, гіпертонії, інфекційних та обмінних захворювань.

Під час вагітності організм жінки постійно змінюється, функціонально перебудовуються безліч його систем. Головний фактор виникнення головного болю — зміни судинної реактивності. Справа в тому, що обсяг крові набагато збільшується, підвищується венозний тиск. Всі ці зміни позначаються на нервовій системі жінки, що і призводить до виникнення періодичних головних болів.

Існують різні типи головних болів, але найпоширеніша з них — біль напруги або мігрень. Саме її відчуває більшість вагітних жінок. Варто знати, що такий біль ніякого впливу на перебіг вагітності і розвиток плоду не робить.

У перші три місяці вагітності головний біль можуть викликати гормони, які інтенсивно накопичуються в організмі. На останньому ж етапі виношування дитини біль в голові може з'являтися через переживання з приводу сильного збільшення ваги.

Хоча не всі слід списувати на нерви або гормони. Іноді головний біль виникає через сильного напруги м'язів шиї. Це відбувається при тривалій роботі в незручному положенні.

Спровокувати головний біль може і знижений тиск (особливо у першому триместрі вагітності), а також гіпертонія — підвищений артеріальний тиск, що дещо гірше, оскільки говорить про можливість патології плоду.

Причинами виникнення головного болю у вагітних жінок можуть бути і самі звичайні речі: вживання холодної їжі, підвищене споживання кофеїну, безсоння, алергія.

Під час вагітності постарайтеся відмовитися від прийому ліків від головного болю, краще спробуйте наступні способи:

  • якщо причина виникнення головного болю — стрес, то постарайтеся більше відпочивати, обмежити спілкування з тими людьми, які можуть викликати стресову ситуацію;
  • щоб зменшити біль використовуйте компреси (теплий або холодний компрес прикладайте до лоба або до шиї і вже через деякий час ваш стан значно покращиться);
  • приймайте як можна частіше душ (найкраще для цієї процедури використовувати холодну воду, а якщо немає можливості зволожити все тіло, то окропити холодною водою хоча б особа);
  • добре допомагає від головного болю масаж тіла, зроблений фахівцем; зменшити напругу допоможе інтенсивний масаж шиї, плечового пояса і спинних м'язів;
  • іноді при головному болю допомагає просте вживання їжі або пиття — не забувайте добре харчуватися і пити якомога більше рідини, що абсолютно необхідно для організму.

Спеціально для beremennost.net — Мар'яна Сурма