імуноглобулін при вагітності

Як би долгожданна не була вагітність, вона все одно є свого роду стресом для жіночого організму. У цей час істотно знижується імунітет, причому відбувається це цілком усвідомлено і цілеспрямовано з боку самого організму. Справа в тому, що зниження імунітету дозволяє йому виносити дитину і не сприйняти його як чужорідний об'єкт. В іншому випадку, плід може бути відірваний.

Імуноглобулін

У деяких випадках, коли у жінки спостерігаються проблеми з виношуванням, доктор може прописати крапельниці або уколи з імуноглобуліном. Активна речовина цього препарату виділили з плазми людини, а потім очистили і сконцентрували. Препарат є імуномодулюючим і імуностимулюючий засобом: допомагає протистояти вірусам, бактеріям та іншим збудникам. Також препарат поповнює число відсутніх IgG антитіл, що істотно знижує ризик інфекції в осіб з первинним і вторинним імунодефіцитом.

Випускають імуноглобулін в двох формах: порошку і готовому розчині. Відпускається за рецептом лікаря.

Показання до застосування імуноглобуліну при вагітності

По-перше, варто відзначити, що існує два види імуноглобуліну: «людський нормальний» і «анти-Д-імуноглобулін». Запам'ятайте, що це зовсім різні препарати, і кожен з них має свої показання. Причому призначають препарат тільки в самих крайніх випадках: при наявності серйозних показань.

Вагітним, як ми вже відзначали, призначають імуноглобулін у випадках, коли існує реальна загроза викидня або передчасних пологів. Також його призначать при розвитку інфекцій, які можуть мати негативний вплив на здоров'я плоду і майбутньої мами, або ж за наявності між мамою і плодом резус-конфлікту. Медична статистика стверджує, що близько 85% людей є резус-позитивними, решта 15% — резус-негативними. Резус-конфлікт може виникати в двох випадках: при переливанні резус-несумісної крові або при вагітності резус-негативної жінки резус-позитивним дитиною. При резус-конфлікті призначають анти-Д-імуноглобулін. Крім того, він показаний при штучному аборті, загрозу викидня на будь-якому терміні вагітності, при перериванні позаматкової вагітності, після амніоцентезу, а також процедур, які можуть сприяти попаданню крові плода в кровоток матері, при отриманні травми черевної порожнини.

Спосіб застосування імуноглобуліну

Імуноглобулін вводять внутрішньовенно крапельним шляхом і внутрішньом'язово. Дозування призначають строго індивідуально, враховуючи при цьому індивідуальну переносимість вагітної та стан її імунної системи.

Побічні ефекти імуноглобулінів

Побічні ефекти практично не відзначаються, якщо під час введення препарату були дотримані всі рекомендації (в тому числі дозування і швидкість введення). Цілком можливо прояв ефектів під час першого прийому препарату: особливо протягом першої години. У цьому випадку людина може відчувати нездужання, озноб, слабкість, головний біль. Крім того, може відзначатися висока температура тіла. Можливі й інші «побочки»: сухий кашель, задишка, нудота, діарея, блювання, біль у шлунку і підвищене слиновиділення, ціаноз, тахікардія, біль у грудній клітці, приплив крові до обличчя, сонливість, слабкість, свербіж, бронхоспазм, шкірний висип і т.д. І це, на жаль, ще не всі. З інших побічних ефектів відзначені: міалгія, ломота в суглобах, біль у спині, гикавка і пітливість.

***

Хоча в медичній практиці під час вагітності імуноглобулін застосовують, в інструкції до препарату написано, що повністю вплив на плід і організм вагітної не вивчено. Виходячи з цього, рекомендують застосовувати його тільки в тому випадку, коли ризик від прийому препарату нижче небезпеки, створюваної захворюванням.

Автор — Олена Кичак