Колір статевих губ при вагітності

Малюка чекаєте ви, чекає ваш організм, готуються і тіло, і душа. Все змінюється і змінюється. Може, для когось це і здасться дивним, але під час вагітності змінюються навіть статеві губи. До речі кажучи, зміна їх кольору — перший дзвіночок вагітності.

Зміна статевих губ — процес нормальний і закономірний. В організмі вирують гормони, змінюється гормональний фон, а тому значно посилюється кровообіг органів тазу, отже — статеві губи міняються в розмірі — причому і малі, і великі. Вони припухають, стають ніби більш соковитими, еластичними, часто виникає і варикозне розширення вен. На губах вилазять вени або навіть з'являються ущільнення, втім, переживати через це сильно не варто: після вагітності, а, може, ще й до пологів, все повернеться на свої місця. Є ризик розвитку гострого варикотромбофлебіту або розрив змінених вен. Він спричинить за собою кровотеча, але це теж не так страшно. Щоб допомогти собі і полегшити варикозне розширення на губах, більше ходіть, відпочивайте в положенні лежачи на боці, оскільки сидіння і стояння лише підсилюють застій у венах і больові відчуття. Варикоз статевих губ також не показання до кесаревого розтину, як багато хто думає. Але і пускати на самоплив теж не радимо: обов'язково консультуйтеся зі своїм гінекологом. З варикозом стикається майже 30% вагітних — це при очікуванні першого дитинчати — і значно більше з при наступних. Страждають, як правило, жінки, у яких є до цього схильність, які страждають від зайвої ваги. На жаль, в період вагітності не так-то вже багато засобів боротьби з варикозом. Лікується це тільки медикаментозним шляхом. Як правило, прописують флеботонікі (Детралекс, Флєбодіа), але це вже після 6-го місяця вагітності, коли основні життєво важливі органи малюка сформовані. Але ось після 36 тижня пити такі препарати вже не можна, оскільки організм починається готуватися до пологів. На будь-яких термінах хороші мазі, засновані на кінському каштані: «Ліотон — гель» або доступна і недорога «Гепаринова мазь». Вони надають загальнозміцнюючу дію на стінки судин, знімають набряклість і пухлина, зменшують болі.

За кольором губи стають темнішими, часто — трохи синюшні і багряні. До речі, такі от колірні зміни можна спостерігати вже на 10-12 день після зачаття. Це теж пов'язано з посиленням кровопостачання органів тазу, а цей процес, у свою чергу, передбачений природою для полегшення розродження. Крім активного кровопостачання, відбувається також тиск плоду на артерії — зростаючий малюк тисне вагою на них, а відповідно — погіршує циркуляцію крові. Це може навіть спричинити набряк статевих губ, тільки, як правило, це не становить загрози.

Добре відчутні зміни статевих губ стають в кінці другого-третьому триместрі. Часто вони доставляють дискомфорт, свербіж і іноді навіть біль. Підберіть собі безшовну білизну, проконсультуйтеся з гінекологом — може, він пропише вам спеціальну мазь.

А ось висипання на губах вже не свідчать ні про що хороше. Генітальний герпес — захворювання серйозне. Воно являє загрозу майбутньому дитинці, оскільки вражає генетично закладену в дитині інформацію та вносить до неї небажані зміни.

Майже 80% діток не виживають при статевому герпесі вагітної, а 85% з тих, що вижили — страждають мозковими дефектами, порушенням зору та слуху, відхиленнями у фізичному розвитку. Тому як тільки ви побачили якісь висипання на статевих губах, не затримуючись йдіть до лікаря: краще перестрахуватися, ніж упустити момент.

Автор — Марія Дуліна