Корнелій

Чоловіче ім'я Корнелій походить від римського родового імені, в основі якого лежить латинське слово "cornu", що означає "лук" або "ріг". У давні часи воно перетворилося на території нашої країни в імена Корній і Корнила, але в первісній формі досить рідко зустрічалося в Росії. Зараз ім'я Корнелій починає набувати популярності серед молодих батьків, що підшукують для своєї дитини гарне, але рідкісне ім'я.

Фоносемантические ім'я Корнелій справляє враження чогось надійного, врівноваженого і в той же час м'якого. Однак у житті володаря цього імені м'яким, як правило, не назвеш, адже це стриманий, самозакоханий і загадковий чоловік, який вважає себе краще інших, а тому часто втручається в чужі проблеми і справи, люблячий почитати нотації і повчити життю. У дитячому віці Корнелій — допитливий, але замкнутий. Він завжди тримається осторонь від людей, грає роль спостерігача, намагається не привертати до себе уваги. Мало хто здогадується, що усередині це емоційний дитина, яка вдома може бути зовсім іншим: активним, що вимагає до себе уваги, зовсім не сором'язливим. Дорослий Корнелій в цілому зберігає такий характер. Він живе багатим внутрішнім світом, але зовні справляє враження холодного, скритного, стриманого чоловіка. На критику він реагує дуже болісно, як і на командирський тон по відношенню до нього. Друзів у Корнелія мало, зазвичай він не потребує їх.

Це ім'я підійде хлопчику, який народився під зодіакальним знаком Скорпіона або Водолія. Скорпіон (24 жовтня-22 листопада), як самий потайний знак, підходить Корнелію рішучістю, вмінням добре впливати на людей із-за куліс, безстрашністю. Водолій (21 січня-19 лютого) наділить володаря цього імені проникливістю, вмінням споглядати за життям і добре розбиратися в психології людей, а ще зробить його ввічливим, неощадлива, люблячим шокувати, чужим до традицій і умовностей.

Які ж плюси і мінуси можна відзначити в рішенні назвати дитину ім'ям Корнелій? З одного боку, це красиве, рідкісне і дуже звучне ім'я. Воно в багатьох випадках добре поєднується з російськими прізвищами та по батькові, має кілька милозвучних скорочень і зменшень (наприклад, Кора, Корі, картаючи, Корнюшо, Корнеля). Але складний характер багатьох володарів цього імені є досить великим його недоліком.

Фізичне здоров'я Корнелія не викликає ніяких питань, але через його природної нервової розхитаності може страждати і організм, що залишить відбиток на роботі серця, стані шкіри і волосся, системі кровообігу.

У сімейних відносинах Корнелій являє собою не самого хорошого чоловіка, а й поганим його назвати не можна. Він, як правило, мало уваги приділяє свої близьким, більше зайнятий собою. При цьому він вірний, по-своєму любить, цілком може створити міцну сім'ю з не дуже вимогливою, спокійній дружиною.

У професійній сфері Корнелій може успішно проявити себе в якості педагога, психолога або психіатра, письменника, скульптора, сценариста, ілюстратора книжок, моряка, фермера.

Іменини Корнелій (у церковному написанні — Корнилій) відзначає 5 березня, 1 червня, 4 серпня, 3 вересня, 12 вересня і 26 вересня.