Кров при вагітності

Перший і останній триместр вагітності — найнебезпечніші періоди, коли можуть розвиватися різні ускладнення, в тому числі, маткові і вагінальні кровотечі. Нормальна реакція будь-якої жінки на вигляд крові — настороженість і тривога. Однак зовсім не будь-яку кровотечу на початку вагітності вказує на відхилення і вимагає медичного втручання. Як раз в першому триместрі невеликі кровотечі — це нормальне явище, і вони не повинні викликати занепокоєння майбутньої мами. Причини виділення крові на перших тижнях вагітності можуть бути різними: невеликі фрагменти стінки матки можуть відторгатися, викликаючи кров'янисті виділення коричневого, бурого або червоного кольору. При нормальному стані ці виділення не повинні бути рясними, але іноді вони можуть супроводжуватися невеликими спазмами. Так чи інакше, бажано все одно звернутися до лікаря і переконатися, що плід розвивається нормально.

Ще однією досить поширеною причиною кровотеч на ранніх термінах є ерозія шийки матки: через посиленого притоку крові до матки її шийка може почати кровоточити. Крім ерозії кровотеча можуть викликати також деякі нешкідливі пухлини, що виростають в матці або в шийці матки. Крововиделеніе при цьому незначно і не супроводжується больовими відчуттями. Такі доброякісні поліпи можуть або віддалятися, або відпадати самі, але видалення не шкодить перебігу вагітності.

Є випадки, коли кровотеча в першому триместрі повинно стурбувати майбутню маму. Іноді з виділення починаються важкі ускладнення, наприклад, мимовільний викидень і позаматкова вагітність або навіть онкологічні новоутворення. Ще кровотеча може вказувати на розвиток важкої патології шийки матки, варикозне розширення кровоносних судин зовнішніх статевих органів, інфекції піхви.

Найважче ускладнення вагітності — це мимовільний викидень. Він якраз починається з кровотечі, яку може бути незначним і безболісним, проте воно триває тривалий час і в кінці супроводжується неприємними відчуттями.

Іншою причиною кровотеч у вагітних може бути позаматкова вагітність. Не помічена вчасно позаматкова вагітність може привести до розриву шийки матки і навіть до летального результату. Ці ускладнення дуже небезпечні, тому при найменших ознаках нездужання при кровотечах необхідно негайно звертатися до лікаря. На підставі огляду, аналізів і УЗД можна відразу визначити, чи є запалення, яке могло викликати кровотечу, як протікає вагітність, чи немає загрози викидня.

Автор — Сандра Бережна