Ознаки вагітності

Ця тема дуже хвилююча і делікатна. Говорити про це завжди непросто і нерадісно. Але мовчати теж не можна, тому що не розвивається вагітність, на жаль, сьогодні не така вже й рідкість.

Вагітність (завмерла вагітність) — це вагітність, при якій ембріон чи плід мимовільно припиняє свій розвиток, перебуваючи в утробі жінки. Найчастіше нещастя відбувається на ранніх термінах вагітності (в першому триместрі). Але з цілого ряду причин подібне може трапитися і в другому, і навіть в третьому триместрі.

Якщо вірити статистиці, то близько 15% вагітностей закінчуються передчасно саме з цієї причини. Особливо ризику завмирання плоду схильні жінки з інфекційними захворюваннями (герпес, токсоплазмоз, хламідіоз, цитомегаловірус та іншими), які курять, зловживають алкоголем або вживають наркотики, дуже багато нервують або приймають антидепресанти, робили аборт у минулому, а також жінки у віці після 40 років , з гормональними порушеннями та інші. Але в цілому з неразвивающейся вагітністю може зіткнутися будь-яка жінка — передбачити це неможливо.

Лікарі ставлять сприятливий прогноз на майбутнє для жінок, у яких відбулося завмирання плода. Але проблема часто полягає в тому, що довгий час вагітна навіть не підозрює про те, що трапилося. Ознаки вагітності можуть проявитися лише через 5-8 днів після завмирання, та й то не завжди.

Якщо жінка регулярно відвідує гінеколога, то він неодмінно встановить невідповідність розмірів матки терміну вагітності: в такому випадку матка буде значно меншої норми. При відстеженні рівня ХГЛ відразу стане помітним падіння концентрації гормону хоріонічного гонадотропіну. Під час проходження УЗД підозри завмирання плоду викличе відсутність серцебиття і рухової активності. Але якщо трагедія трапилася в період, коли планового УЗД не намічалося, а наступний візит до лікаря запланований тільки через 2-3 тижні, то виявити розвивається вагітність їй можуть допомогти лише власні відчуття. Ось чому вагітна завжди повинна прислухатися до свого організму і при щонайменших насторожуючих симптомах звертатися до гінеколога.

На самих ранніх строках жінку повинно насторожити різке зникнення активно проявляються перш ознак вагітності. Якщо груди набубнявіли і болить, якщо з'явилася сонливість, втома, нудота, а потім все раптово зупинилося або зникло, то з великою часткою ймовірності можна судити про те, що щось пішло не так.

Мажучі кров'янисті виділення вважаються поганим ознакою впродовж всієї вагітності, який, в тому числі, може свідчити про зупинку розвитку ембріона. Ймовірність несприятливого результату збільшується з підвищенням температури тіла до 38 градусів і вище, появою ознобу, тягнуть болів внизу живота і в області попереку.

Якщо плід завмер на терміні, коли вже було видно немаленький животик, то він може трохи зменшитися в розмірах. На більш пізніх строках про завмирання підкаже відсутність ворушінь протягом тривалого періоду часу.

Коли б не сталося нещастя, жінка може відчувати себе дуже погано без видимих, як їй здається, на те причин.

Описані ознаки вагітності можуть проявлятися по окремо або в сукупності, по кілька одразу, або ж зовсім відсутні — в кожному індивідуальному випадку все відбувається по-різному.

Ми щиро сподіваємося, що ця інформація назавжди залишиться для вас теоретичної і незатребуваною. Але якщо не дай бог сталося інакше, то не турбуйтеся: 80-90% жінок благополучно виношують вже наступну вагітність. Причому шанси на успіх підвищуються, якщо вагітність заздалегідь спланувати, пройти необхідні обстеження і належним чином підготуватися до материнства (та й батьківства теж).

Спеціально для beremennost.net — Олена Кичак