Плід на 23 тижні вагітності

Підросли нігтики вашого малюка. Пушкових волосся темніє. Не лінується і кишечник. У ньому з'являється перший кал (меконій).

Вага дитини на 23 тижні вагітності — близько 510 м.

Зверніть увагу, як стрімко набирає вагу ваш малюк. Потрібну кількість «жирового запасу» дозволить йому після народження запустити теплорегулюючі функції, зберегти тепло, щоб обігріти себе.

І все ж, незважаючи на те, що дитина в прискореному темпі починає нарощувати жир, він ще виглядає червоним і зморщеним. Це відбувається тому, що шкірний покрив оформляється набагато швидше, ніж під ним встигає формуватися жирові відкладення, тому шкіра ще обвисла. Червоність ж проявляється через накопичення в шкірі пігментів, які роблять її менш прозорою.

Дитина проявляє все більше і більше активності, але поки брикається і штовхається ще дуже м'яко. На відеокадрах, знятих під час ендоскопії плоду, можна помітити, як дитина, перебуваючи в матці, хапається руками за пуповину і штовхається в амніон (водну оболонку плоду), представляє зараз для нього весь навколишній світ.

Дитина продовжує заковтувати невелика кількість навколишньої рідини і виводити її з організму у вигляді сечі. Волога і цукор, які він витягує з навколоплідних вод, є для нього ще одним важливим джерелом живлення поряд з тим, що він отримує через плаценту і пуповину.

Автор — Ольга Павлова