Помилки УЗД при визначенні статі дитини

Багато вагітні жінки УЗД сприймають тільки як метод визначення статі дитини, і єдино важливим питанням для них залишається питання: «Хто у нас народиться?». Терплячий узіст вже при першому візиті (у першому триместрі вагітності) постарається задовольнити прохання пацієнтки і пильно видивляється, що ж ховається між ніжок у цього поки незрозумілого «грудочки».

Але питання на цьому не закінчуються, і потім практично завжди слід питання про те, наскільки точний результат визначення статі. Що тут скажеш? 100% гарантію на те, хто саме народиться, міг би дати тільки тато дитини, адже саме від нього залежить стать малюка. Але природа задумала це приховати, а люди всіляко намагаються її рішення «виправити».

Отже, за результатами досліджень метод УЗД для визначення статі дитини правдивий на 90%. Помилки існують, але вони мають «виправдання».

Причини, з яких УЗД помиляється

  • Маленький термін. Перше обов'язкове УЗД проводять на 10-13 тижні вагітності. Призначають його (як і всі інші) не для визначення статі дитини. У лікарів є більш вагомі причини «просвічувати» маленький плід. Але, оскільки вагітній жінці не терпиться дізнатися, якого кольору купувати сорочечки, то вже на цьому терміні лікар пробує визначити стать малюка. Що ж він бачить? Насправді геніталії маленького чоловічка починають формуватися на 5-6 тижні, і до 12 вони по суті, вже як то відрізняються, але дуже незначно. Та й сам плід ще настільки маленький, що всі його органи легко переплутати.
  • Останні тижні вагітності. Здавалося б, на третьому обов'язковому УЗД вже точно лікар відповість, хто саме незабаром народиться на світ. Але, на жаль, зараз ще складніше визначити стать малюка. І не тому, що можлива помилка (адже все вже чітко сформовано і виглядає як у справжнього дитини), а тому, що плід занадто великий і він так «компактно» сидить у животі, деколи непомірковано ховаючи свої «принади».
  • Апаратура й люди. Воістину, метод УЗД дуже «ефективний» у визначенні статі дитини. І, по суті, він повинен давати 100% гарантію, адже що собою являє УЗД? Це ж не ворожка, і навіть не аналіз, а своєрідний рентген, який передає на екран монітора те, що знаходиться в животі. Помилку допускає не датчик, а лікар, який їм оперує. Найчастіше помиляються недосвідчені узіст, або ж ті фахівці УЗД, які не практикують з вагітними жінками. Якщо ж лікар пропрацював з цим апаратом і майбутніми мамами чимало часу, тоді визначити стать дитини з максимальною точністю йому не складе труднощів навіть на 12 тижні вагітності. Багато що залежить також від самої апаратури. Стара техніка ненадійна у всіх планах, а нові апарати УЗД дають нові можливості.
  • Етика. І ще один важливий момент в помилках УЗД. Існує дуже багато думок психологів з приводу того, чи варто взагалі визначати стать малюка до його народження. З одного боку лікарі стверджують, що якщо мають місце спадкові хвороби по чоловічій лінії, наприклад, то важливо вже на перших етапах визначити стать дитини і вжити необхідних заходів. А які вони? Аборт? Це також привід для суперечки.

Деякі психологи стверджують, що помилки УЗД у визначенні статі дитини є причиною післяпологових депресій у жінок. У той же час при правильному «діагнозі» статі малюка у жінки є всі шанси запобігти депресії. Наприклад, в сім'ї 5 хлопчиків. Зважилися на дівчинку, а УЗД показало 6-го хлопчика. І ось у жінки є час, щоб змиритися з цією думкою і полюбити шостого спадкоємця ще до його появи на світ.

Як би там не було, але деколи самої безпомилкової є жіноча інтуїція. Особисто мені пророкували узіст другу доньку (на 50%), а я була впевнена, що народиться син.

Хороших вам синів і дочок!

Автор — Таня Ківеждій