Скільки тижнів триває вагітність

Зі стовідсотковою точністю визначити дату пологів вам ніяк не вдасться. Можливо, ви вирахувати ПДР максимально точно або ж день пологів просто співпаде з обчисленою вами датою, але напевно ніхто не скаже, коли ви будете народжувати. Адже це залежить від безлічі факторів. І якщо навіть ви входите в те невелике число жінок, які точно знають день зачаття або дату овуляції, все одно ви не в силах передбачити, наскільки шустрим виявиться сперматозоїд, скільки днів саме ця яйцеклітина буде просуватися по маткових трубах, коли саме імплантується, скільки знадобиться плоду для повного розвитку в утробі і коли малюк буде готовий показати себе цьому світу. У кожному індивідуальному випадку дані процеси можуть займати різну кількість часу. Тим не менш, акушери вирахували «золотий стандарт», на який можна орієнтуватися.

Учені підрахували, що в більшості випадків (70-80%) від моменту запліднення до настання пологів проходить 266 днів або 38 тижнів. Проте труднощі обчислення тривалості вагітності та передбачуваної дати пологів в кожному індивідуальному випадку полягає в тому, що жінки, як правило, не знають цього самого дня зачаття або овуляції. А ось дату останніх місячних пам'ятають практично всі, тому саме вона (день її початку) і взята за основу обчислення: від першого дня останньої менструації до пологів проходить 40 тижнів або 280 днів, говорять гінекологи. Але оскільки реальної вагітності в перший день місячних ще не існує, розрахований таким способом строк називають менструальним (або гестаційним), а фактично плоду приблизно на 2 тижні менше (такий термін називають овуляционний або фертілізаціонним).

В середньому овуляція відбувається на 14 день після закінчення менструації. І якщо за точку відліку брати саме цю дату, то так і виходить, що вагітність триває 280-14 = 266 днів. Але знову-таки, справа індивідуальна, іноді овуляція настає трохи раніше, у когось може припозднившиеся, тому в акушерстві нормальної доношеною вагітністю прийнято вважати ту, яка триває в середньому 266-294 дня, тобто 280 днів плюс-мінус 14 або 38 -42 тижні (хоча останнім часом цей коридор розширили до 37-43 тижнів).

Якщо ви підрахуєте, то побачите, що 280 днів або 40 тижнів — це майже 9 місяців, як звикли говорити в народі. В акушерстві кажуть, що вагітність триває 10 місяців — мова йде про так званих місячних місяцях, що складаються з 28 днів. Саме стільки триває цикл у середньостатистичної жінки. Так що якщо ваші місячні відзначаються нерегулярністю або цикл перевищує / менше 28-денного, необхідно враховувати похибки в описаних численнях. Принцип 280-денного (40-тижневого) терміну вагітності припускає, що у жінки 28-денний менструальний цикл з овуляцією на 14 день.

Безсумнівно, на тривалість виношування будуть впливати стан вашого здоров'я, внутрішньоутробний розвиток і стан плода, спадковість і навіть психологічний настрій: відомі випадки, коли жінки народжували у встановлений для себе день (до свята або після повернення чоловіка з тривалого відрядження).

Так що всі підрахунки досить умовні. Як бачите, плюс-мінус можна допускати, щонайменше, два тижні, а разом — це вже цілий місяць! Так що якщо ви вирішили зачати дитину в такий день, щоб народити його під Новий рік, то можете дуже промахнутися з термінами.

Якщо ж вас мучать сумніви з приводу того, чи вчасно ви народили або, можливо, чи не занадто переношуєте вагітність, то тут потрібно орієнтуватися на своє власне самопочуття, на поведінку плоду, на відчуття і, звичайно ж, на медичні показники і лікарський висновок.

Скільки б і як би не протікала ваша вагітність — цей період воістину незабутній. Насолоджуйтесь ним, тому що він не нескінченний. Нехай пологи пройдуть легко і щасливо, а малюк народиться міцним і здоровим!

Автор — Олена Кичак