Статеве життя після пологів

Інтимне життя на те й інтимна, щоб не пускати в неї сторонніх цікавих глядачів і не обговорювати її на кожному кроці навіть нехай і з друзями. Але все ж існують ситуації, коли про статеве життя можна і навіть потрібно говорити, приміром, з лікарем-гінекологом після успішних пологів. Адже відомо, що вагітність і появу на світ нової маленького члена сім'ї накладає свій відбиток на стосунки подружжя. У тому числі, і на статеве життя, яка також зазнає змін і вимагає обережного підходу до відновлення після пологів.

Статеве життя після пологів — стриманість хоча б на 4 тижні

Статеве життя після пологів однозначно необхідна, ось тільки до питання, коли і як здійснювати перший сексуальний контакт після родового процесу, підходити треба відповідально. Не секрет, що пологи є певним стресом для організму матері, вимагають від неї вагомих енерговитрат і призводять до певних фізіологічних змін. І після пологів жінці обов'язково необхідний час на відновлення: статеве життя в цьому випадку зазвичай показана не раніше, ніж через 4-8 тижнів. Безумовно, все тут залежить від індивідуальних анатомічних і фізіологічних особливостей «новоспеченої» мами, а також від того, яким способом проходили пологи, наскільки вони були складними або легкими.

У будь-якому випадку, раніше, ніж через 4 тижні сексуальних контактів медики не рекомендують допускати. Це — мінімальний час, який потрібен на відновлення матки після пологів, а також на її очищення від залишків крові. Повернення до інтимного життя відразу незабаром після появи на світ дитинчати протипоказано ще й тому, що в цей період матка найбільш схильна проникненню в неї інфекції. І ризик інфікування не зникне, поки вона не повернеться до свого початкового стану і не відновиться.

Якщо ж пологи були складними, з розривами і розрізами, часу до початку статевого життя після пологів повинна пройти і того більше. Багато хто помилково вважає, що, якщо пологи проходили допомогою кесаревого розтину, то таких проблем щодо статевого життя, з появою малюка виникати не повинно. І це — зовсім невірне твердження: після кесаревого розтину жінці потрібно навіть більше часу на відновлення, поки зовсім не загояться шви від операції.

В ідеалі, «дозволений» момент для першого сексуального контакту після пологів парі краще обговорити з гінекологом. Спеціаліст огляне статеві органи жінки і оцінить швидкість і ступінь їх відновлення, а отже, зможе визначити, коли можна приступати до відновлення статевого життя. Крім того, лікар зможе порадити найбільш відповідний метод контрацепції, щоб не допустити повторної вагітності практично відразу після народження дитинки.

Статеве життя після пологів — можливі проблеми

Але, навіть якщо перший статевий контакт відбувається згідно рекомендаціям медиків, він все ж може зовсім не виправдати покладених на нього «надій», як матері, так і батька. Найбільш поширені проблеми, з якими стикаються на перших порах після народження дитинчати молоді батьки — це анатомічні зміни піхви і його сухість. Перше пояснюється розтяганням піхви під час проходження малюка по родових шляхах. З часом, заспокоюють медики, піхву прийме свою початкову форму, і прискорити цей процес можна, виконуючи спеціальні вправи (так звані вправи Кегеля). Їх жінка може виконувати ще навіть в період вагітності, що дозволяє уникнути зайвого розтягування піхви і якнайшвидшого його повернення «в тонус» майже відразу після пологів.

Сухість піхви — також тимчасове явище, яке провокується дефіцитом естрогенів в період після народження дитини. Цей же чинник стає вирішальним у виникненні у матері післяпологової депресії і пригніченості, які поглиблюються втомою. Чоловікам у цьому випадку радять з розумінням ставитися до коханої жінки, не тільки допомагаючи їй фізично, але й підтримуючи морально. Справитися ж з сухістю піхви допоможуть спеціальні мастила і крему.

Нерідко жінки також скаржаться на дискомфорт, який відчувають під час сексуального контакту після пологів, на больові відчуття при цьому. Така ситуація може виникнути, якщо пологи пройшли з розривами, які вимагають накладання швів. Больові відчуття виникають, якщо шви «чіпляють» нервові закінчення, і в цьому випадку рекомендується спільними зусиллями шукати найбільш оптимальну позицію для заняття сексом, максимальної уваги чоловіки до відчуттів жінки. З часом нервові закінчення адаптуються до нових конфігурацій, а поки доведеться просто поберегтися і прислухатися один до одного під час інтимної близькості.

Статеве життя після пологів — максимум уваги і ніжності

Після народження дитинки жінка вимагає до себе підвищеної уваги і ніжності з боку чоловіка. Зараз їй як ніколи (приблизно настільки ж, як під час вагітності) потрібно психологічна підтримка коханого чоловіка. Відносно статевого життя: навіть якщо сексуальний контакт на перших порах небажаний, тактильних ласк ніхто не забороняє. Зараз — саме час заново познайомиться з тілом один одного, знаходити нові чутливі на ньому області і зони, відноситься один до одного з максимальною ласкою і ніжністю. Ось тільки з жіночими грудьми потрібно поберегтися, якщо новий маленький член родини перебуває на грудному вигодовуванні. В цілому ж, післяпологовий період не тільки складний, але і наповнений новими приємними турботами, радістю і трепетом. Це — нова можливість переоцінити відношення між подружжям, можливість заново прожити перші хвилини знайомства на фізичному рівні. Головне тут — любов, взаєморозуміння, терпіння і вміння прислухатися один до одного.

Автор — Тетяна Аргамакова