Свічки від молочниці при вагітності

Молочниця (або по науковому кандидоз) час від часу виникає у більшості жінок. Слід пам'ятати, що якщо ви наважуєтеся на лікування цих неприємних проявів, то обов'язково потрібно лікувати молочницю обом партнерам. І на час прийому препаратів користуватися презервативами при статевому зв'язку.

Всі препарати для лікування кандидозу ділять на системні та місцеві. Системні, під якими маються на увазі таблетки, потрібно приймати усередину. Вони діють в першу чергу в кишечнику, а потім вже проникають в кров і всі тканини організму. Однак використовувати таблетки для лікування кандидозу під час вагітності фахівці категорично не рекомендують.

Якщо ви вагітні і лікар наполягає на лікуванні молочниці, то, швидше за все вам призначать місцеві препарати, маються на увазі різні мазі, креми і, звичайно, свічки. При виношуванні дитини саме свічки є найбільш переважними. Дуже часто для лікування кандидозу під час вагітності призначають ті самі препарати, що й звичайно, але у формі свічок, наприклад ністасін і Пімафуцин. Іноді призначають також клотримазол, проте слід врахувати, що ці ліки категорично протипоказано у першому триместрі вагітності і не дуже бажано в подальшому.

Для лікування молочниці використовують також специфічні протигрибкові препарати. Це і розчин тетраборату натрію в гліцерині і звичайну зеленку. Слід знати, що ці розчини механічним шляхом видаляють грибки зі стінок піхви, а також припиняють їх зростання. Розчини мають і протизапальну дію. Метод полягає в тому, що на ніч потрібно протирати стінки піхви ватним тампоном, змоченим в розчині.

Головним достоїнством цього методу лікування кандидозу в тому, що воно не має жодних побічних дій. Найчастіше саме метод лікування розчину використовують на ранніх рядках вагітності, коли не можна приймати будь-які ліки.

Слід пам'ятати, що кандидоз — це ознака імунодефіциту і якщо його неможливо вилікувати повністю, то це може стати ознакою серйозної патології. Крім того, під час вагітності бактерії молочниці розмножуються інтенсивніше. Дуже важливо в лікування також включати загальнозміцнюючі імуномодулятори. Наприклад, при вагітності серед таких імуномоделюючих препаратів можна приймати ректальні свічки з віфероном.

Щоб поповнити кількість так званих «нормальних» бактерій в організмі дозволено приймати і препарати біфідобактерій.

Всі препарати, в тому числі, свічки обов'язково призначає тільки лікар. Адже при лікуванні мають бути враховані всі особливості жіночого організму під час вагітності, в тому числі схильність до алергії, стан нирок та печінки та інші.

Ні в якому разі не сваволили, це дуже небезпечно, тим більше для жінок в період виношування малюка.

Найкраще лікувати молочницю ще до вагітності, на етапі планування. Але сучасні препарати та способи лікування допоможуть вилікувати кандидоз майже без шкоди для малюка, навіть якщо молочницю у вас виявили, коли ви вже завагітніли. Наполягайте на тому, щоб лікар призначив вам місцеву терапію і за тиждень це захворювання можна вилікувати.

Автор — Мар'яна Сурма