Термін вагітності 3 тижні

Плід

Якщо цього не сталося раніше, то саме на початку 3 тижня зачаття здійснитися. Якщо ж ваша яйцеклітина до цього моменту вже була запліднена сперматозоїдом, то близько тижня вона просувалася фаллопієвих труб, безперервно ділячись і розмножуючись. І тепер, на 3 тижні вагітності, вона закріпиться на стінці матки, і з цього моменту ми будемо говорити про те, що наступила вагітність і у вашій утробі розвивається плід.

Плід на 3 тижні вагітності настільки малий, що це навіть уявити собі важко: всього 2-3 мкг за масою і 0,15-0,2 мм у довжину. Але до цього моменту він незрівнянно виріс і збільшився порівняно з яйцеклітиною. Після запліднення вона стала називатися зиготою і почала стрімко ділитися, утворюючи все нові і нові клітини. Зигота нагадує шовковицю, яка постійно збільшується в розмірах. На 7-12 день своєї подорожі матковими трубами зигота досягає матки і починає облаштовуватися на постійне місце проживання. І вже після цього вона буде називатися бластоцистою.

Бластоциста весь час перебуває в процесі розвитку і зростання. Дуже скоро вона стає порожнистої всередині і подовжується. Потім у ній утворюється ембріональний диск, який до кінця 3 тижня згорнеться циліндром з різними по ширині кінцями: на одному з них почне формуватися головка, а на іншому — хвостик. Нехай ембріон ще зовсім малий і примітивний, але головні органи і системи вже закладаються.

На 3 тижні вагітності плід тільки намагається поселитися у вашому організмі, який поки що сприймає маленького за чужинця. Між ними відбувається щось на зразок боротьби, і якщо компроміс буде знайдений, то зовсім скоро ви дізнаєтеся про вагітність.

Ознаки та симптоми

А поки ви тільки очікуєте настання чергових місячних, тому перші ознаки і симптоми вагітності на 3 тижні сприймаєте як передменструальний синдром: нудота, зміна апетиту і смакових переваг, непереносимість запахів, дратівливість, слабкість, нагрубання і болючість молочних залоз, прискорене сечовипускання, тягнучі болі внизу живота — переважна більшість з нас переживає ці симптоми кожен місяць. Ознаки вагітності на 1 тижні можуть бути такими ж, тому найчастіше на такому ранньому терміні ми навіть не здогадуємося про те, що відбувається.

Болить живіт

Окрім іншого, на 3 тижні вагітності у жінки вже болить живіт (хоча зовсім і необов'язково): низ живота потягує, як перед місячними — бластоциста готує собі місце для посадки, як би вискаблівая клітини з маточного епітелію. Далеко не всі відчувають при цьому біль, але якщо у вас болить живіт на 3 тижні вагітності, то запідозрити справжню причину ви можете тільки в тому випадку, якщо дуже довго до цього прагнете і намагаєтеся видивитися ознаки вагітності в будь-які зміни.

В іншому випадку жінка впевнена: менструація почнеться ось-ось, хоча на цей раз, здається, трохи раніше звичайного.

Виділення

На таку думку її наштовхнуть і виділення на 3 тижні вагітності, які називаються імплантаційним кровотечею. Імплантація яйцеклітини в матку не проходить безслідно, і крім больових відчуттів внизу живота видає себе кров'яними мажучі виділеннями на 3 тижні вагітності. Таке явище не повинно викликати у вас ніякого занепокоєння. Втім, часто так і відбувається: жінка думає, що передчасно починаються місячні. І тільки після того, як ці виділення на 3 тижні вагітності зникають, а менструація так і не настає, вона замислюється про ймовірно стався заплідненні. Настанню менструації і наступних овуляцій будуть перешкоджати гормони — естроген і прогестерон — які вже з 3 тижня вагітності починають активно продукуватися яєчниками.

Виділення на 3 тижні вагітності дуже мізерні, іноді у вигляді декількох крапель або мазка, а то й зовсім відсутні. Вони можуть бути кремоподібні, жовтуватими, рожевими або коричневими, зникати і знову з'являтися в моменти більшої активності «поселенця». Але через 2 доби «мазанина» повинна припиниться — імплантаційний період триває близько 40 годин.

Груди

Одним з найбільш ранніх ознак вагітності можуть бути зміни в грудях, що також спостерігається і на 3 тижні. Молочні залози нагрубают, соски стають надчутливими і дуже болісно реагують на будь-які подразнення. Відзначається також і збільшення грудей. Однак всі ці симптоми характерні і для передменструального синдрому, тому осібно не можуть вказувати на вагітність.

Секс

Ще однією підказкою може стати зміна лібідо на 3 тижні вагітності, причому в будь-яку зі сторін: ви можете як випробовувати посилене бажання близькості зі своїм чоловіком, так і навпаки — помітно похолодеть в цьому плані. Гормони, що ж тут поробиш … Але якщо тільки що наступила вагітність розбудила в вас жінку, то насолоджуйтеся цим. Може бути тільки два протипоказання до сексу на 3 тижні вагітності: загроза її переривання і небажання жінки.

Відчуття

Деякі жінки кажуть, що відчувають свою вагітність вже зараз. Лікарі не виключають такого «інтуїтивного провидіння», але вважають все ж, що якихось яскраво виражених відчуттів на такому ранньому терміні ще немає. Описані перші ознаки і симптоми, а також відбуваються на 3 тижні вагітності зміни в організмі можуть бути характерні для кожного місяця в кінці менструального циклу. З найчастіших відчуттів на 3 тижні вагітності жінки виділяють нудоту, запаморочення, слабкість, підвищену чутливість грудей, зміни апетиту. Але все ж більшість зовсім нічого не відчувають.

Тест на вагітність

Домашній тест на вагітність на 3 тижні вагітності навряд чи покаже вам реальну картину. Термін ще занадто малий для визначення підвищеного рівня ХГЛ, та й затримка ще не настала. Але в деяких випадках, коли ви очікуєте цю вагітність і овуляція була раніше, ніж у середині циклу, надчутливий тест може показати слабку другу смужку. Та й то це скоріше буде означати плутанину з термінами. Тест на вагітність має сенс проводити тільки після затримки.

ХГЧ

На 3 тижні на домашній тест краще не сподіватися: підвищення рівня ХГЛ на 3 тижні вагітності можна «засікти» тільки в крові, здавши аналіз на ХГЧ не раніше, ніж на 12-й день після зачаття або 2-3-й день після затримки місячних . Концентрація ХГЛ в крові на ранніх термінах подвоюється кожні 2-3 добу, але досягає диагностируемого рівня тільки до цього часу.

На 3-4 акушерських тижнях (або на 1-2 тижнях від зачаття) рівень ХГЛ вже досягає 25-156 мМО / мл, але це концентрація в сироватці крові, а в сечі вона значно нижче. Тому якщо і визначати ХГЧ на 3 тижні вагітності, то не за допомогою тесту, а за допомогою лабораторного аналізу.

Аналізи

Якщо ваша вагітність була діагностована так рано, то деякі обстеження вам можуть призначити вже зараз. Зокрема, аналіз на ХГЧ на 3 тижні вагітності покаже, як вона розвивається (тобто чи настала точно), допоможе визначити термін вагітності і припустити кількість ембріонів — воно пропорційно впливає на рівень ХГЛ у сироватці крові.

Крім ХГЧ жовте тіло продовжує синтезувати і прогестерон, званий ще гормоном вагітності. Прогестерон готує матку до поселення ембріона і впливає на нервову систему майбутньої мами, створюючи максимально сприятливі умови для збереження і розвитку вагітності, тому при найменших ризиках або погрози жінку направлять і на цей аналіз.

УЗД

Також можна пройти УЗД на 3 тижні вагітності, якщо у вас є підозри. На цьому терміні дослідження проводиться трансвагінальним датчиком. УЗД на 3 тижні вагітності може показати (хоча зовсім не обов'язково), де оселився ембріон (тобто наступила вагітність розвивається в матці або позаматкову), а також зможе оцінити стан м'язової тканини матки, що має велике значення в прогностичному плані.

Але на практиці 3 тиждень вагітності у більшості жінок проходить самим звичайним чином, як і «добеременному» життя: вони чекають настання чергових місячних і ще думати не думають про ХГЛ і УЗД.

Місячні і кровотеча

Може статися так, що з якихось причин бластоцисти не вдасться закріпитися на стінці матки. Якщо вона буде відторгнута, то у жінки просто почнеться кровотеча, яка ознаменує собою початок чергового менструального циклу, нехай для початку місячних ще й зарано.

Приблизно в 20-30% випадків у жінок продовжують йти кров'янисті виділення кожний місяць у дні передбачуваних місячних, незважаючи на вже існуючу вагітність. Як правило, в таких випадках жінка навіть не здогадується про те, що всередині неї розвивається нове життя. Таке явище називають обмиванням плода або кольоровий вагітністю.

Часто жінки приймають за менструацію кровотеча імплантації, яке не становить жодної загрози. Але якщо кров'янисті виділення знаходять більш інтенсивний характер і яскравий колір, то необхідно терміново їхати в лікарню, якщо ви вже знаєте про свою вагітність до цього часу. Швидше за все, мова йде про загрозу викидня.

Викидень

Плодове яйце є для жіночого організму стороннім тілом, в першу чергу через чоловічих клітин. І він намагається позбавитися від нього, як зробив би в будь-якому іншому випадку. Однак природа настільки мудра, що винайшла спеціальний механізм запобігання такого небажаного результату подій: бластоциста продукує спеціальний іммуносупрессорного білок, який знижує імунітет жінки, і як наслідок — її організм не може боротися з «окупантом».

Але на жаль, ембріон виграє не завжди. Існує цілий ряд факторів, які можуть спровокувати викидень на 3 тижні вагітності. І один з них — алкоголь.

Алкоголь

3 тиждень вагітності — вирішальна для плідного яйця. Воно або досягне призначеної мети, упровадиться в порожнину матки і буде жити, або відторгне і загине. Зараз бластоциста дуже вразлива до зовнішніх чинників — відбувається природний відбір. Вона виживе, якщо виявиться достатньо сильною і якісною, якщо так можна виразитися. Прискорити цю перевірку може алкоголь: слабенька бластоциста навряд чи витримає його удар. Але якщо ви брали спиртне на 3 тижні вагітності, не знаючи про її розвиток, то не варто сильно переживати. Вже якщо ембріон вижив, то все буде добре. Тільки надалі необхідно поберегтися — після 3 тижні починається закладка і формування найважливіших органів і систем плода, а сам ембріон вже у всьому буде залежати від вас і отримувати по кровотоку всі речовини, що надходять у ваш організм. Алкоголь (особливо у великих кількостях) може стати причиною розвитку різних аномалій і каліцтв.

Застуда

Вже з перших тижнів вагітності ви повинні не просто вести здоровий спосіб життя, але приділяти підвищену увагу своєму здоров'ю в цілому. На тлі зниженого імунітету ви можете легко простудитися або захворіти грипом. Це зараз дуже небажано. Однак не впадайте у відчай, якщо ви дізналися, що на 3 тижні вагітності були застуджені. Вважається, що протягом 18 днів після зачаття майбутня дитина захищений від впливу шкідливих факторів, у тому числі ліків. Тільки після успішної імплантації яйцеклітина починає живитися від мами, вичерпавши до цього часу свої резерви.

Якщо ж ви вже знаєте про вагітність на 3 тижні, то не поспішайте ставити собі діагноз ГРВІ. Можливо, так проявляються перші ознаки, серед яких може бути закладеність носа, кашель і навіть підвищення температури.

Температура

Якщо ви регулярно вимірюєте базальну температуру, то до цього часу точно знаєте про вагітність: більше 3 днів поспіль вона піднімається вище 37С. Але іноді і під пахвою можна наміряти субфебрильна температура, дивуючись, звідки вона взялася або думаючи, що ви починаєте хворіти, адже і слабкість з'явилася, і втома, і нудота, і головний біль … Незначне підвищення температури в перші тижні вагітності є абсолютною нормою — так організм реагує на що відбуваються з ним зміни. Інша справа, коли у вас жар — близько 38 градусів або навіть більше. Спробуйте обійтися без застосування ліків — прикладайте компреси, пийте багато теплої рідини. Але якщо висока температура тримається і не падає, то потрібно діяти. Такий стан може бути не безпечним для вагітності і плоду, тому необхідно проконсультуватися з лікарем, але ні в якому разі не приймайте аспірінсодержащіх препаратів під час вагітності.